Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj151
mod_vvisit_counterWczoraj179
mod_vvisit_counterOd 08.20121073322
Polacy kolejny raz zdominowali Mistrzostwa Europy żeglarzy z niepełnosprawnościami 28 maja – 1 czerwca 2019 r.

EUROSAF Para Inclusion Sailing Europeans 2019 zostały rozegrane na jeziorze Traunsee w Austrii. Reprezentacja Polski liczyła 3 osoby. Wszyscy stanęli na podium. Piotr Cichocki oraz Olga Górnaś-Grudzień zdobyli złote medale, a Waldemar Woźniak brązowy.

Zawodnicy rywalizowali w jednoosobowej klasie HANSA 303. Trenerem kadry był Grzegorz Prokopowicz. Regaty były rozgrywane w formule otwartej - startowali razem mężczyźni i kobiety oraz żeglarze spoza Europy. Rozegrano 10 wyścigów.

Od samego początku nasi reprezentanci zdominowali Mistrzostwa. Ubiegłoroczny złoty medalista Piotr Cichocki nie dał żadnych szans rywalom. Tylko w pierwszym wyścigu dał się wyprzedzić i zajął drugie miejsce, ale wszystkie następne zdecydowanie wygrał. Srebrny medal zdobył Francuz Edouard Champaut ze stratą dwudziestu sześciu punktów. Dobrze żeglował Waldemar Woźniak i podobnie jak w ubiegłym roku zdobył brązowy medal.

Tak samo jak w ubiegłym roku wspaniale żeglowała Olga Górnaś-Grudzień. Tym razem nie zdyskwalifikowano jej z powodu problematycznych niedokładności w sprzęcie i pewnie zdobyła złoty medal w kategorii kobiet. Wyprzedziła Austriaczkę Marinę Perterer o siedem punktów i Hiszpankę Violetę del Reino aż o dwadzieścia trzy punkty. Należy podkreślić fakt, że w łącznej klasyfikacji zajęła doskonałe ósme miejsce wyprzedzając wielu mężczyzn.

Nasi zawodnicy kolejny raz udowodnili, że stanowią ścisłą czołówkę światową.